Олесь Бердник
Головна
Новини
Життя
Книги
Творчість
Діяльність
Статті та інтерв'ю
Матеріали
Духовні нації
Книгозбір
Галерея
Контакти

Новини

Березень 2008 року

Вийшли з друку:

"Вибрані твори" (вид-во "Книга"). До збірки ввійшов роман "Зоряний Корсар" та повість-монолог "Мати".

"Серце Матіоли", казки та легенди (вид-во "Книга"). Подарункове видання, ілюстроване (худ. Сергій Лук'яненко), українською, російською та англійською мовами.

Готується до видання:

Збірка "Золоті Ворота", поезія та публіцистика (серія "Всесвіт Олеся Бердника", вид-во "Смолоскип").

9.11.2006

9 листопада 2006 року виповнилося 30 років з дня створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінкських угод.

З цієї нагоди Олеся Бердника, як учасника УГГ та одного з її засновників, Указом Президента України нагородили орденом "За мужність" І-го ступеню (посмертно).

6.10.2006

У Житомирі відкрився ІІ Міжнародний мистецько-науковий фестиваль "Зоряна Україна", присвячений 80-річчю Олеся Бердника та 100-річчю С. П. Корольова

3 жовтня в рамках фестивалю відбулася прем'єра вистави "Тартар" (за однойменною драматичною поемою О. Бердника) у виконанні акторів Житомирського обласного музично-драматичного театру ім. І. Кочерги. Режисер-постановник П. Авраменко.

Фестиваль триватиме упродовж місяця, і в програмі:
  • Конкурс-виставка дитячого та юнацького малюнку "Україна вічна".
  • Виставка трипільської кераміки.
  • Святковий ярмарок кераміки та гончарних виробів.
  • Науковий семінар з енергозберігаючих технологій.
  • Вечори авторської пісні та співаної поезії.
  • 18-20 жовтня - міжнародна наукова конференція "Людина і Космос" (присвячена 100-річчю з дня народження С.П. Корольова).
  • 27 жовтня - День Макоші: виставка-ярмарок народного декоративно-прикладного мистецтва (вишивки, ткацтво); театралізоване дійство "Свято Макоші"; святковий концерт.
  • Творчі зустрічі в КЛФ "Вогняний вершник" (Музей космонавтики).
27.12.2005

Галерея "ГРИФОН" запрошує

Світлій пам'яті Олеся Бердника присвячується

З 3 по 15 січня 2006 року в галереї "Грифон" (вул. Костьольна, 6) відбудеться художня виставка "Альфа і Омега: Початок і Кінець".

Христос Рождається!
Славімо його!

Творча майстерня "БоАрт" (керівник - Богдан Матвієнко) презентує різдвяну колекцію декоративної кераміки.

Також на виставці будуть представлені художні роботи Олеся Бердника та Валентини Бердник-Сокоринської.

Олесь Бердник (1926-2003) - видатний український письменник та мислитель, чиї книги були культовими в 70-х роках ХХ століття. Зараз книги Олеся Бердника повертаються до читачів ІІІ тисячоліття, бо ідеї Краси, Гармонії та Духовної України вічні, як вічні Альфа та Омега, що породили Всесвіт.

Відкриття виставки - 3 січня о 18-00.
Під час відкриття відбудеться презентація книжкової серії "Всесвіт Олеся Бердника" (ВД "Афон").

7 січня галерея "Грифон" та творча майстерня "БоАрт" запрошують усіх на "Український вертеп".
Відсвяткуймо Різдво разом!

Початок забави - о 15-00.

27.11.2005

ЛЮБІ ДРУЗІ!

З ініціативи „Української Духовної Республіки” з минулого року запроваджені

“Зоряні читання Олеся Бердника”

У 2005 році вони відбудуться з 27 листопада по 25 грудня, і будуть приурочені до 79-ої річниці з дня народження Олеся Бердника.

Запрошуємо усіх, кого цікавить творчість та громадська діяльність письменника, взяти участь у цій акції.

„Центральні” Читання відбудуться у Києві, в Спілці письменників України та в Київському Будинку Вчителя, за участю родини О. Бердника, науковців – дослідників творчості письменника, письменників, видавців, журналістів, творчих колективів.

Запрошуємо бібліотеки, школи, клуби любителів фантастики та літератури, творчі об’єднання прилучитися до акції, провівши в один із днів зазначеного терміну „Зоряні читання Олеся Бердника” на місцях.

Це можуть бути творчі, літературні вечори, засідання-обговорення творчості, зустрічі у школах або бібліотеках тощо.

10.12.2005

У 2004 році Громадська організація "Українська Духовна Республіка" та київський Видавничий дім "Афон" започаткували книжкову серію "Всесвіт Олеся Бердника".

Презентації нововиданих книг серії під девізом "Творчість Олеся Бердника - українській молоді ІІІ тисячоліття" та творчі зустрічі з родиною письменника вже пройшли в Києві та Київській області, Запоріжжі, Черкасах, Дніпропетровську, Житомирі.

У Житомирі ідея туру "Всесвіт Олеся Бердника" набула особливого звучання. Завдяки групі ентузіастів, презентація творчості Бердника перетворилася тут на цілий мистецький фестиваль, який почався виставкою живописних робіт Олеся Бердника та відкриттям при житомирському Музеєві космонавтики Клубу наукової фантастики "Вогняний вершник", а завершився - великим гала-концертом у Житомирському обласному драматично-музичному театрі ім. І. Кочерги, за участю народної артистки України Ніни Матвієнко та співаків, які виконали пісні на слова Олеся Бердника. Але центральною подією гала-концерту, та й фестивалю загалом, стала прем'єра вистави "Тартар" за однойменною драматичною поемою Олеся Бердника. Основна думка твору: вічна боротьба Світла й Пітьми не має сенсу, важливо, щоб людство усвідомило необхідність власного преображення, і тоді наступить оновлення Світу. Що й здійснює у виставі Дитина, яка бачить світ цілісним, не розділеним штампами та ідеологіями...

© 2016 ОЛЕСЬ БЕРДНИК.
Використання матеріалів цього сайту дозволяється при умові посилання на www.berdnyk.com.ua