Олесь Бердник
Головна
Новини
Життя
Книги
Творчість
Діяльність
Статті та інтерв'ю
Матеріали
Духовні нації
Книгозбір
Галерея
Контакти

Повернутися у "Діяльність"

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ЛЕОНІДУ ІЛЛІЧУ БРЕЖНЄВУ

Москва, Кремль

Леоніде Іллічу!

Цей лист не до одної людини. Цей лист до всієї державної та партійної ієрархії нашої країни. І навіть всіх країн, бо світ єдиний і нероздільний, понад всякими розділеннями та світоглядами.

Але оскільки весь авторитет партії та уряду персоніфіковано в Вас, то я звертаюся особисто до Вас, Леоніде Іллічу!

Певен, що ЦЕЙ ЛИСТ Ви прочитаєте. Певен, що "вартові порядку" не посміють вернути його на круги своя, як десятки попередніх листів. Ви далі збагнете - чому!..

Коротко про себе. Я - український письменник. Футуролог і фантаст. Мрійник. Мені 49 років. Написав більше двадцяти книг і багато есе, статей, віршів, сценаріїв фільмів про майбуття, про Нову Людину, про Преображення світу, про контакт цивілізацій. Суть моїх прагнень можна зрозуміти з анотацій та афіш, котрі додаю до листа - в них частковий список моїх творів та тез лекцій. Прочитавши це, можна легко переконатися, що вся моя літературна та громадська діяльність була спрямована до розкриття у читача вищого космічного рівня мислення, чуття, творчості, до пробудження прагнення в нашому поколінні творити небувалу ще на планеті комуністичну реальність, ради якої на олтар смерті віддано мільйони прекрасних життів.

П'ять років тому моїй діяльності було поставлено перепону. Мене виключили зі Спілки Письменників. Мої книги знищено точнісінько так, як це робили гітлерівці в 1933 році в Німеччині. Я став жебраком, а на мою творчу діяльність накладено громадське і літературне табу.

Запрошення університетів Ратгерс (Нью-Джерсі) та Йорк (Торонто), а також Учительських Громад Канади, куди мене запрошували читати лекції про радянську фантастику, я не міг використати, бо ниті всіх рішень знаходяться в руках органів держбезпеки, котрі узурпували конституційні прерогативи.

Таким чином, мене підштовхують до катастрофічної ситуації: або я повинен вчинити якийсь акт "покаяння" й визнати свою "вину", з тим, щоб вернутися в лоно "правовірної" літератури - або ВМЕРТИ. Я вибираю друге.

Більше не можна терпіти злочинну жорстокість і бандитизм бюрократії, що руйнує нашу країну, свідомість народу, майбутнє. Справа ж не лише в мені. Трагедія моєї життєвої ситуації - лише ілюстрація до більш обширної трагедії всього народу, всього світу. Страшний Дракон бюрократії став історичною реальністю сучасності і очолив повзучу контрреволюцію на всіх рівнях громадського життя. Від цього нікуди не подінешся - найближчі роки будуть роками жорстоких катастроф, з котрими не справиться жодний з'їзд Партії, жодне надзвичайне становище.

Ураган хвали й захоплення на сторінках газет, журналів та книг - найстрашніша зрада революції. Нема виправдання для письменників та журналістів, винних у цьому. Перша Країна Соціалізму потребує тепер граничної щирості й правдивості, бо з вантажем брехні вперед нема шляху!

Я вибираю ШЛЯХ ПРАВДИ. Я добровільно вибираю поєдинок з Легіоном Зла, що користується прекрасними ідеалами для мерзотних цілей насичення й нищення світлих, еволюційних сил. Я викликаю на бій цих виродків мороку.

Леоніде Іллічу! Це не слова людини у відчаї, не слова психопата. Я промовляю це спокійно й радісно, враховуючи всі наслідки. Всі психолікарні світу не зроблять мене божевільним. Даний лист стане відомим всьому світу, і люди будуть слідкувати за поєдинком. Хай проявляться лиця - ХТО Є ХТО?

З ким Ви, Леоніде Іллічу? Хто оточив Вас страшною стіною відчуження і славослов'я? Партія не може впливати на події в житті народу. Чому злочинність, загальне п'янство, злодійство, цинізм, безвір'я, жадібність захлюпнули нашу країну?

Розірвіть полон бюрократичного Мінотавра або приєднайтесь відкрито до легіону терзателів та мучителів.

Я оголошую голодовку з 26 червня 1976 року на знак протесту проти сваволі, беззаконня і бюрократичного бандитизму, котрі стали нормою державного життя. Це початок нашого поєдинку, якщо Ви відкрито станете на бік темряви.

Що таке моє життя, коли загибель загрожує всій країні, світові? Не можна більше спокійно їсти і спати, коли стікають кров'ю люди у всіх країнах світу. Коли висохне димуюча ріка крови? Хто наступний?.. Не можна насолоджуватися делікатесами й гурманськими стравами, коли від голоду вмирають мільйони дітей у всьому світі! Не можна безтурботно сміятися і уявляти себе миротворцем, коли арсенали великих держав тріщать від ядерних потвор! Не можна мріяти про "прекрасне майбутнє", коли на Сході піднімається зловісна тінь небувалого ще Дракона!

Я мов Дитя Великої Матері Світу, одвертаюся від всього цього моторошного творива божевільного людського ума - не можна брати участь у спектаклі вбивць і брехунів, котрі не в силі скінчити гидку п'єсу, що всім вже набридла.

Я кличу до себе людей з щирими дитячими душами, котрі вірять в любляче Серце Тієї, Котра Породила Все Буття.

Я проголошую Епоху Людей Люблячих, Людей Безстрашних, Людей Прекрасних, Людей Творчих, Людей Зоряних, котрі прагнутимуть до безмежного розкриття Любові й Краси по Закону Єдності. Народи визріли до прийняття нового, космічного щабля Буття. Вони здатні піднятися від безглуздої економічної метушні до казкових можливостей в сфері пізнання, творчості й духовного саморозкриття. Вони готові до створення Зоряного Братерства Народів, котре об'єднає планету і підготує її до вступу на рівень Всебуття. Цей рівень не допустить воєн, протистоянь, мук, неуцтва, сумнівів, в'язниць, нескінченних страждань.

Леоніде Іллічу! Саме наша країна ще може стати Світочем Планети, якщо рішуче відмовиться від зганьбленої політики деспотизму, насилля, шовінізму, роз'єднаності, всепоглинаючої бюрократизації життя.

Покликати до дії всі еволюційні сили - їх легіон!

Зняти заборони з творчих прагнень в сфері пізнання, творчості й труда!

Ліквідувати сваволю "блюстителів закону" у внутрішньому житті суспільства, - країна давно виросла з пелюшок, в які її загортають люди, що ховають своє лице, котрі повелівають тисячами стукачів, провокаторів, люди, що володіють останніми досягненнями електроніки для підслуховування, для нагромадження безглуздої інформації про "настрої" мас. Хіба допустимо, щоб в Країні, що прагне Комунізму, були тисячі політв'язнів, сотні тисяч жандармів і сітка пристроїв для підслуховування? Ми зобов'язані стати зразком для пробуджених народів - і не в сфері агітації, а в сфері реальності. Невже не ясно, що треба здійснити вибір: або стати відвертими диктаторами, або рішуче йти до Світу Радості й Людяності?! Не можна служити Богу й Мамоні - це сказано давно. Шлях єдиний - СВІТЛО або ТЕМРЯВА.

Я викликаю на поєдинок ім'ям СВІТЛА сили ТЕМРЯВИ. Хто від СВІТЛА - простягне мені дружню руку. Хто від ТЕМРЯВИ - або вийде на бій, або сховається в сутінках.

Мене можна вбити, оголосити божевільним, репресувати, ігнорувати цього листа. Всі ці шляхи поразка ТЕМРЯВИ! Бо для СВІТЛА - смерті нема!

Не пробуйте іронізувати над цими словами: людство підійшло до дуже серйозної межі. Фальшиві угоди і політичні компроміси не допоможуть - рішення знаходиться в руках Предвічного Життя. Відкривайте ж і Ви чисте дитяче серце - воно приховане в грудях кожної людини. Я переступив межу страху - мене не можна застрахати. А смерть? Смерть заради Життя завжди була Перемогою! Так буде і тепер! Хто збагне те, що тут говорилося, хто підійде до мене з усмішкою взаєморозуміння та довір'я, той стане мені другом. А Друг наречеться Переможцем Мороку!

Отже, Леоніде Іллічу, я чекаю відповіді. Хто Ви -Друг чи Ворог?

Щиро
Олесь Бердник.

25 червня 1976 року.

Повернутися у "Діяльність"  |  Початок матеріалу

© 2016 ОЛЕСЬ БЕРДНИК.
Використання матеріалів цього сайту дозволяється при умові посилання на www.berdnyk.com.ua