Олесь Бердник
Головна
Новини
Життя
Книги
Творчість
Діяльність
Статті та інтерв'ю
Матеріали
Духовні нації
Книгозбір
Галерея
Контакти

Повернутися у "Діяльність"

ПИСЬМЕННИКАМ ВСЬОГО СВІТУ
ВІДКРИТЕ ДРУЖНЄ ПОСЛАННЯ

Міжнародному ПЕН-Клубові

Друзі!

Здавна сказано: "Спочатку було Слово"...

Слово-Логос творить душу і Розум Людини, а це означає - увесь УСВІДОМЛЕНИЙ ВСЕСВІТ. Ви, Майстри Слова, поставлені Провидінням коло джерел Сили, яка творить і руйнує Світи: мільярди очей щодня звернені на сторінки ваших книг, мільярди уст щодня шепочуть, повторюють ваші вислови, афоризми, думки. Чи усвідомлюєте Ви значення цього факту?!

Але де ж Єдине Слово? Де ж ознаки Воз'єднання роздертого Бога-Логоса? Думки тисяч письменників - володарів і наставників розумів людства - спрямовані до особистих химерних цілей і критеріїв: вони створюють у своїх книгах хаотичне буття, примножуючи трагедії і без того абсурдного світу...

Саме ТАКА СИТУАЦІЯ дозволяє володарям грошей і сили узурпувати Ваше Космічне Право, Письменники Світу, - Право бути водіями духу Народів. Куди вони ведуть людство? Куди привели? Арсенали держав тріщать від накопиченої зброї, здатної перетворити у попіл планету, порушений до основи екологічний баланс; зменшились енергозапаси Землі - наслідок бездумної праці мільйонів машин і приладів; псевдокультура при допомозі великої сітки інформаційної індустрії зруйнувала стародавню культуру народів і племен, не створивши на заміну нічого, крім одноденних підробок. Паща духовного і фізичного небуття розкинулась над Землею. Чи можемо ми спокійно очікувати цей фатальний час, Друзі, або навіть смакувати його у апокаліптичних пророцтвах?

Я, український письменник, закликаю всіх Вас - зупиніться! Негайно створіть Ініціативний Комітет для скликання Всесвітнього Конгресу Письменників Світу. Ви воістину будете представниками всього людства, і народи дадуть Вам повноваження, ОБОВ'ЯЗКОВІ ДЛЯ ВСІХ УРЯДІВ. Не адміністративні функції, не народне господарство, не створення індустрії, не покращання сільського господарства - нас повинна цікавити Доля Людини - її Космічна Доля: а ця Доля в руках Слова-Логоса, а не в руках політиків.

Конгрес Письменників може звернутися до Урядів Землі з питаннями, на які ті повинні дати відповідь:

  • У чому вони бачать основу, на якій може виникнути об'єднання людства?
  • Якщо такої основи нема, то чому її не шукають, чому про неї не говорять у першу чергу?
  • Якщо уряди не думають про таку основу, вони повинні відійти від керівництва народами, бо у рішучий планетарний час при кермі держав повинні стояти люди, що розуміють космічне значення дійсного моменту!

Друзі! Мова не про те, щоб змінити поганих керівників, тим більше, що "погані" ніколи добровільно не відходять - задача у зміні психології народів: а це у Ваших руках!

Світове Братство Письменників може сформулювати головніші основи Світової Хартії Совісті, на якій можна ствердити єдність всіх думаючих істот:
  • Життя Думаючої і Чуттєвої Істоти священне.
  • Ідея вбивства і знищення життя - злочинна.
  • Ідея війни, як узаконена метода рішення всіх суперечливих питань між людьми і народами, повинна бути зліквідована не тільки з практики міжнародного життя, але навіть із словників.
  • Свобода тіла, духу, чуття і розуму кожної мислячої і чуттєвої істоти священна.
  • Ідея поневолення тіла і духу, чуття і розуму - злочинна.
  • Творчість, присвячена звільненню Світу від різних кайданів, є основою Нової Еволюції.

Друзі-Письменники!

Ми повинні вимагати від керівників урядів від імені всіх народів:

Негайно знищити військові арсенали. Прийміть Хартію Світу - назавжди, навіки. Ліквідуйте деспотизм партій - нехай душі людей звільняться від павутиння ідеологій. Звільніть творчість, працю, науку для Перетворення Світу за законом Краси, Любові й Радості.

Що заважає цьому?

Тільки підлість світових політиків. Тільки їх користолюбство і жадоба. Немає об'єктивних законів, що диктують людству безперервне кровопускання і розрухи; це лише злобна воля диктаторів!

Нехай не брешуть про роззброєння - нехай роззброюються! Нехай не брешуть про право народів - народи самі створять своє благо! Людство достигло для небувалого ще лету до нових Світів Гармонії і Любові, до Світів Казки і Радості! Чому ж ми зачорнились тугою і жахом перед Дверима Перетворення?

Друзі!

Всесвіт чекає, яке Слово пролунає у Просторі Світової Душі. Чи прийде це: хай буде СВІТЛО - бо буде ТЕМРЯВА?!

Від нас залежить - чи засяють у Просторі Нові Зірки Радості чи згаснуть і ті, які ще сяють з глибин Космосу?

Останній Час! Сплячий світ може бути пробудженим лише Міцними Дзвонами Слова!

Письменники Світу! Де ваші Дзвони???

З надією,
Олесь Бердник.
Київ, Україна
14 червня 1976 р.

Повернутися у "Діяльність"  |  Початок матеріалу

© 2016 ОЛЕСЬ БЕРДНИК.
Використання матеріалів цього сайту дозволяється при умові посилання на www.berdnyk.com.ua