Олесь Бердник
Головна
Новини
Життя
Книги
Творчість
Діяльність
Статті та інтерв'ю
Матеріали
Духовні нації
Книгозбір
Галерея
Контакти

Повернутися у "Діяльність"

Об'єднаним Націям
Комітетові по захисту оточуючого середовища (УНЕП)
Усім людям доброї волі

МЕМОРАНДУМ ІНІЦІАТИВНОЇ РАДИ АЛЬТЕРНАТИВНОЇ ЕВОЛЮЦІЇ

Теперішня біосфера Землі зруйнована до основи. Майже всі екологічні зв'язки розірвані або перекручені. Еволюційна ритміка Природи не в стані відновити зруйновані людством природні ланцюги і нитки з тою жменькою представників фавни і флори, що збереглись під колесами "прогресу". Деградація життєвої тканини Планети найсильнішим чином відбивається на типі Людини Мислячої, і - розуміється у негативному аспекті.

Загибель біосфери невідворотна, якщо не знайти реальної альтернативи. Найближчі роки (або, в кращому випадку, десятиліття) будуть вирішальними.

Виникла ідея створення Нової Біосфери (Альтернативної Еволюції), а якщо говорити точніше, то відновлення Істинної Біосфери. Її програма прихована у глибині життєвих форм і проявів.

1

Ми виходимо із глибокої впевненості у тому, що горезвісний екологічний баланс - це баланс взаємопожирання, це космічна хвороба Світового Життя, яка десь у самих джерел земної еволюції була перекручена й розвинулась під знаком цього перекручення майже до появи Людини Мислячої: всі страшні соціальні катаклізми століть є лише апофеозом тієї первісної хвороби.

Ми впевнені, що людина, як сукупність і синтез проявів Світового Життя, здатна розпізнати хворобу Біосфери та очолити імпульс її загального оздоровлення. Саме на це спрямована ідея Альтернативної Еволюції, що пропонує почати під егідою ООН у всіх країнах світу еволюційні експерименти, які направлені на трансформацію фауни і флори Планети відповідно з ідеєю Єдності Життя.

Наша ініціатива дістала відгук тільки від Комітету ООН по оточуючому середовищу. Цілком зрозуміло, що державні структури неспроможні позитивно і динамічно реагувати на таку ініціативу.

Тому вирішено було створити ІНІЦІАТИВНУ РАДУ АЛЬТЕРНАТИВНОЇ ЕВОЛЮЦІЇ (м. Київ), поки не буде скликаний постійно діючий Координаційний Центр Альтернативної Еволюції при ООН.

2

Завдання Ініціативної Ради

  • всіма доступними засобами (але достойно) поширювати ідеї Альтернативної Еволюції так, як вони подані у Посланні ООН, серед населення нашої Планети;
  • залучення ентузіастів до практичних дій по здійсненню ідей Альтернативної Еволюції (зв'язки з ученими, комітетами по захисту природи, особисті експерименти тощо);
  • подальша розробка ідей Альтернативної Еволюції та контакт з цією метою з Комітетом по оточуючому середовищу при ООН (УНЕП), з тим, щоб наблизити час створення Світового Центру Альтернативної Еволюції.

3

Ініціативна Рада не є структурною організацією, вона не має свого статуту, правил та ін.

Це - духовне братство однодумців, мета яких полягає у перетворенні Світу за законами Краси, Любові та Єдності.

До Ініціативної Ради на рівних правах входять люди всіх рас, націй, віросповідань: всі, хто розуміє та приймає ідею створення Нової Біосфери.

Символ Альтернативної Еволюції - Блакитний Сфінкс у Сонячному колі на темно-синьому зірковому тлі. Між передніми лапами Сфінкса - зелений паросток з квіткою маруни. Людське обличчя, крила, тваринний тулуб і квітка - символ Об'єднаного Світового Життя.

Альтернативна Еволюція є космополітичною ідеєю. Ми розуміємо, що НАЦІЇ, НАРОДИ, які дали Людині мову, думку, а звідси - Божий образ Творця і Мислителя,- можуть по праву називатися Матір'ю Духа. Таким чином, імперіалістичні ідеї асиміляції та нівеляції націй Альтернативна Еволюція категорично відкидає. Вона проголошує Еру народження Духовних або Космічних Націй, що прагнуть не тільки до політично-економічного функціонування, але, насамперед, до розкриття творчих сил Народного Духу й Розуму, до виходу національного генія із лабіринту історично-географічних самообмежень на простір еволюційної свободи. Кожний народ повинен стати ВСЕСВІТНІМ НАРОДОМ, кожна мова - РІВНОЦІННОЮ МОВОЮ. Неповторність всіх культур, всіх мов, всіх народів та племен - КРЕДО АЛЬТЕРНАТИВНОЇ ЕВОЛЮЦІЇ.

4

Ініціативна Рада пропонує членам ООН, ентузіастам у всіх країнах Світу приступити до негайного створення духу Альтернативної Еволюції, а потім і до практичних цілей для її здійснення.

Декларації "Про захист біосфери" - безпорадні та бюрократично безвідповідальні. Стару Біосферу неможливо відновити, та це й непотрібно! Тому, що екологічні зв'язки взаємопожирання та ворожнечі, що панують у біосфері, мають безпосередній вплив на людину, яка перенесла ці "природні" риси фауни та флори на соціальні відносини. До того ж регенерація старої біосфери ПРАКТИЧНО НЕЗДІЙСНЕННА, тому що більшість її елементів майже повністю знищена.

Пропонується створити у всіх країнах Світу заповідні Зони Альтернативної Еволюції (у будь-якому масштабі) з багатим генофондом флори і фауни, де громади ентузіастів-трудівників, учених, будівельників, творців - дадуть джерело Нової Космоісторії Світу.

Планетарний Експеримент, безумовно, розрахований на сторіччя, але починати треба сьогодні, бо завтра буде запізно!

5

Ось декілька рекомендацій, що можуть після широкого публічного обговорення стати основою для практичних дій (для того, щоб вони могли динамічно поповнюватися, змінюватися, поширюватися).

Визначити географічну зону в тій чи іншій країні місцевими ентузіастами за домовленістю з урядами окремих країн (можуть бути використані існуючі національні заповідні зони) для того, щоб там можна було проводити повноцінні експерименти по поєднанню різних видів, форм й родин і т.п., по інтродукції та акліматизації рослин, по їх змінах, з метою вирощування плодів з універсальним насиченням по мутаційних впливах на Людину, а також всіх представників флори та фауни для досягнення еволюційних проявів та функцій, спрямованих на створення генокоду Єдності.

  • Клімат, резерви води, чистота атмосфери, ґрунту та психосфери - обов'язково враховуються. Території Альтернативної Еволюції повинні бути повністю вільними від поселень людей, що не прийняли ідей Альтернативної Еволюції.
  • Цілком зрозуміло, держави повинні з розумінням ставитися до еволюційних експериментів ентузіастів: вся їх наукова та творча діяльність повинна бути під захистом Закону.
  • Головний напрямок експериментів - ВЗАЄМОПРОНИКНЕННЕ ЖИТТЯ. Тварини, рослини і Людина - як Єдиний Вінок Буття. Все у природі взаємопереходить одне в одного - житлові й лабораторні комплекси, експериментальні та житлові вольєри, дослідні акваріуми та ріки, океанаріуми та озера, експериментальні тераріуми, ліси, сади, поля, степи - все це Єдина Тканина Буття, продовження нашого тіла та душі

Цілком зрозуміло, що головною передумовою такої єдності є припинення убивств. Під захистом все живе (крім абсолютних паразитів, нездатних до трансформації).

Тварини й рослини беруть участь у космоісторичному експерименті, як рівноправні учасники. Людина - тільки ініціатор. Ставлення до всього живого, як до дітей: ЦЕ НАШІ БРАТИ, що прагнуть до самопізнання та любові. Тільки таке розуміння принесе позитивний результат при експерименті.

Лавина наукових експериментів дозволяє отримати необхідні мутації, нові форми й види рослин та тварин, що відповідають глибинній суті Єдності, яка ще не може проявитися тепер, у ворогуючій біосфері. Баланс Любові, створений Людиною, дозволить вирішити такі наукові завдання, які ще тепер здаються містичними та нездійсненними.

  • Потрібно почати пошуки принципово НОВОЇ ЕНЕРГЕТИКИ. Індустрія, що отруює атмосферу та психосферу димом, в Альтернативній Еволюції не приймається. Цілком можливо, що відкриється перспектива використання психоенергетики.
  • Лабораторії та наукові комплекси у Зонах повинні мати необмежені можливості вільних пошуків у експериментах. Можна спочатку використовувати традиційну методику, а потім поступово переходити до альтернативних методів, синтезуючи досягнення генія Сходу і Заходу, Минулого та Дійсного.
  • Зони Альтернативної Еволюції повинні самокеруватися. Між ними здійснюється координаційний братський зв'язок через Світовий Центр ООН або безпосередньо для обміну досвідом та успіхами.
  • Досягнення Альтернативної Еволюції, безумовно, індуктивно вплинуть на світову ситуацію, оздоровивши її. Буде відновлений духовний та фізичний баланс Світу. Це приведе до створення Єдиного Братства Народів Планети, до здійснення Заповітів Великих Учителів Світу.

6

Виклавши своє кредо, Ініціативна Рада Альтернативної Еволюції закликає Комітет ООН по оточуючому середовищу (УНЕП), Уряди членів ООН, всіх вчених, всіх ентузіастів нових шляхів допомогти у швидкому здійсненні вищеназваних тут ідей, у їх пропаганді та обговорені.

7 грудня 1976 року
За дорученням Ініціятивної Ради Альтернативної Еволюції:
Олесь Бердник, письменник
Київ, Україна

Повернутися у "Діяльність"  |  Початок матеріалу

© 2016 ОЛЕСЬ БЕРДНИК.
Використання матеріалів цього сайту дозволяється при умові посилання на www.berdnyk.com.ua